Už zrejme množstvo z vás počulo o alternatíve v podobe výroby nábytku z použitých paliet. Niekomu však chýba inšpirácia, ktorú je potrebné mať, aby sa do takéhoto projektu človek vôbec pustil. Preto sme sa rozhodli, že vám ponúkneme zopár nápadov, ktoré vám možno pomôžu pri realizácii, ako taký nábytok z paliet môže vyzerať.

Kávový stolík jednoducho a moderne
Stolík vyrobený z paliet je jedinečným kúskom, ktorý môžete mať v obývačke či v predsieni aj vy. Netreba k tomu vôbec veľa. Vďaka sklu na povrchu, vyzerá stolík omnoho modernejšie a štýlovo. Dokonca je stolík umiestnený na kolieskach, čo umožňuje jeho jednoduchšiu manipuláciu.

Pri počítači to vyzerá rovnako dobre
Vlastný pracovný stôl možno pôsobí jednoducho, no a presne to je možno výhodou. Pokiaľ nehľadáte nič komplikované, v tomto prípade vám postačí jeden kus palety. Pritom je stolík originálny a praktický.

 

Hojdačka do záhrady
Možno sa vám bude zdať, že takáto hojdačka je nestabilná, no ak palety upevníte správne, budú držať pevne a hojdačka tak bude stabilná. Následne stačí hojdačku ošetriť lakom. Pokiaľ si chcete prácu a montáž ešte uľahčiť, je ideálne pokiaľ máte hojdací rám už hotový.

Sedačka z paliet skutočne ohúri
Nie je pravidlom, že sedačka musí byť automaticky v obývačke. Takýto nábytok môžete pokojne použiť do záhrady alebo na terasu. Možno ide o náročnejší projekt, no výsledok je o to lepší. Dve vrstvy paliet, penové matrace a stačí už len doladiť podľa vášho vkusu.

Využitie paliet v priestore
Možno by vás ani len nenapadlo, čo všetko sa dá s paletami vymyslieť. Tu máte zopár jednoduchých typov, ako manévrovať v priestore efektne a jednoducho. Záhradka na balkóne, polička na knihy alebo skvelý prostriedok pre odkladanie bicyklov, či topánok. Rovnako tak môže paleta slúžiť dekoratívne, ako skvelá polička, ktorá vytvára mierny rustikálny nádych. Zavesiť paletu na stenu vám zaberie niekoľko minút.

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code